fot. Zarząd Dróg Miejskich

To trzeci weekend prac na ul. Bartyckiej. W pierwszym i drugim etapie roboty objęły odcinek od ul. Czerniakowskiej do ul. Figowej. To blisko 1,5 km drogi i ponad 12 000 mkw. asfaltu.

W weekend nowy asfalt pojawi się na odcinku od ul. Figowej do ul. Gościniec. Początek prac planowany jest na piątek na godz. 22. Do poniedziałku do godz. 4 drogowcy ułożą ponad 3200 mkw. nowej nawierzchni. Odtworzą też oznakowanie poziome.

Doraźny remont ulicy Bartyckiej ma przede wszystkim poprawić stan zniszczonej jezdni. Usuwane są nierówności, zapadnięcia i wykruszenia, które zagrażają bezpieczeństwu uczestników ruchu.

– Przy okazji tak profilujemy jezdnię, aby usprawnić odpływ wody i ograniczyć tworzenie się kałuż – tłumaczą drogowcy. – Ul. Bartycka nie posiada kanalizacji deszczowej, woda spływa do znajdujących się wzdłuż ulic rowów – wyjaśniają.

W związku z pracami remontowany odcinek drogi będzie zamknięty dla ruchu. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Czerniakowska – Trasa Siekierkowska (al. J. Becka) – Polska – Gościniec. Połączenia z ul. Bartycką nie będą miały ul. Daktylowa, Cytrynowa, Rodzynkowa, Siekierkowska. Dojazd do posesji zapewniony będzie w miarę postępu robót.

W perspektywie najbliższych kilku lat planowana jest generalna przebudowa ulicy Bartyckiej. Wówczas wybudowana zostanie m.in. kanalizacja, a także nowa jezdnia, chodniki i infrastruktura rowerowa. Ta inwestycja będzie realizowana przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych do 2022 roku.