Rozliczasz PIT i potrzebujesz pomocy? Przyjdź do Urzędu miasta przy ul. Senatorskiej 27 lub do urzędów dzielnic i skorzystaj z pomocy dyżurujących tam pracowników urzędu skarbowego.

W ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej „Szybki PIT”, pracownicy urzędów skarbowych pełnią dyżury w siedzibach Urzędu Miasta i Urzędów Dzielnic. Od 30 marca do 3 kwietnia w godz. 10-14., w Centrum Komunikacji Społecznej przy ul. Senatorskiej 27 będzie działał punkt Szybki PIT. A do końca kwietnia będzie dyżurował w wybrane dni w poszczególnych urzędach dzielnic.

Pracownicy urzędu skarbowego pomogą wypełnić deklaracje PIT i wysłać przez Internet. Udzielą też szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz wyjaśnią wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego, skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń. Osoby, które wyślą PIT przez system e-Deklaracje na miejscu otrzymają urzędowe poświadczenie odbioru zeznania (UPO).

Chcąc skorzystać z pomocy, należy przynieść ze sobą dowód osobisty oraz dokumenty, które są potrzebne do prawidłowego wypełnienia zeznania rocznego: rozliczenie PIT-11 otrzymane od pracodawcy i inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach (PIT-40A, PIT-11A, PIT-8C, PIT-R). Bardzo ważne jest aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2013 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2013 roku. Informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych podatnika w systemie e-Deklaracje. Osoby, które chcą skorzystać z ulg podatkowych, powinny również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia wydatków, które chcą odliczyć. Na podstawie informacji zawartych w tych dokumentach urzędnicy pomogą prawidłowo dokonać odliczenia. W siedzibie CKS oraz urzędów dzielnic nie są przyjmowane zeznania PIT za 2014 r. w formie papierowej. Pomoc urzędników jest całkowicie bezpłatna.

Dotychczasowe dyżury cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy. Do połowy marca odbyły się już w dzielnicach Bielany, Targówek i Wola, podczas których wsparto 185 osób. Z takiej pomocy w 2014 r. skorzystało łącznie około 600 interesantów, z czego 432 osób złożyło zeznania podatkowe w formie papierowej lub poprzez system e-Deklaracje.

Podatek dochodowy PIT to największa część całego dochodu miasta (30 proc.). W 2015 r. wyniesie 4,24 mld zł. Średnio od 1 warszawskiego podatnika do kasy miasta wpływa 3,1 tys. zł. Dzięki tym środkom poprawiane jest codzienne funkcjonowanie miasta. Budowane i remontowane są drogi, kupowane są nowe autobusy, tramwaje i pociągi metra, budowane i utrzymywane są przychodnie i szpitale, i wiele więcej.

Harmonogram dyżurów podatkowych w dzielnicach:

BEMOWO Od 16 kwietnia do 29 kwietnia w godz. 15-17 i 30 kwietnia w godz. 15-19 w Urzędzie Dzielnicy Bemowo przy ul. Powstańców Śląskich 70 będą dyżurować pracownicy Urzędu Skarbowego Warszawa – Bemowo

BIAŁOŁĘKA Mieszkańcy tej dzielnicy mogą korzystać ze stałego Stanowiska Kancelaryjnego Urzędu Skarbowego Warszawa – Targówek, zlokalizowanego przy ul. Porajów 14 w godz. otwarcia: poniedziałek 8-18, wtorek – piątek 8-16.

BIELANY 5 i 19 marca oraz 9 i 23 kwietnia w godz. 8-14 w Urzędzie Urząd Dzielnicy Bielany przy ul. Żeromskiego 29 będą dyżurować pracownicy Urzędu Skarbowego Warszawa – Bielany.

MOKOTÓW Dyżury zostaną zorganizowane przez Urząd Skarbowy Warszawa – Mokotów w ostatnich dniach kwietnia. Dokładne daty i godziny nie zostały jeszcze ustalone i będą podane w późniejszym terminie.

OCHOTA 16 i 23 marca w godz. 12-18 w Urzędzie Dzielnicy Ochota przy ul. Grójeckiej 17A będą dyżurować pracownicy Urzędu Skarbowego Warszawa – Śródmieście.

PRAGA-POŁUDNIE 25 marca i 1, 8, 15, 22 kwietnia w godz. 8-16 w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe przy ul. Grochowskiej 274 odbywać się będą „Środy z Urzędem Skarbowym”. Dyżurować będą pracownicy Urzędu Skarbowego Warszawa – Praga.

REMBERTÓW 16 marca oraz 13 kwietnia w godz. 13-18 w Urzędzie Dzielnicy Rembertów przy al. gen. A. Chruściela 28 będą dyżurować pracownicy Urzędu Skarbowego Warszawa – Wawer.

ŚRÓDMIEŚCIE 30 marca i 13 kwietnia w godz. 12-18w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście przy ul. Nowogrodzkiej 43 będą dyżurować pracownicy urzędów skarbowych. W pierwszym terminie będą to pracownicy  Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa – Śródmieście, a w drugim pracownicy Pierwszego Urzędu Skarbowego Warszawa – Śródmieście.

TARGÓWEK 12 marca oraz 15 kwietnia w godz. 10-14 w Urzędzie Dzielnicy Targówek przy ul. Kondratowicza 20 będą dyżurować pracownicy Urzędu  Skarbowego Warszawa – Targówek.

URSUS 17 kwietnia w godz. 12-16 w Urzędzie Dzielnicy Ursus przy pl. Czerwca 1976r. nr 1 będą dyżurować pracownicy Urzędu  Skarbowego Warszawa – Bemowo.

URSYNÓW 16 i 23 marca oraz 13 i 20 kwietnia w godz. 10-18 w Urzędzie Dzielnicy Ursynów przy al. Komisji Edukacji Narodowej 61 będą dyżurować pracownicy Urzędu  Skarbowego Warszawa – Ursynów.

WAWER 16 marca oraz 13 kwietnia w godz. 13-18 w Urzędzie Dzielnicy Wawer przy ul. Żegańskiej 1 będą dyżurować pracownicy Urzędu  Skarbowego Warszawa – Wawer.

WESOŁA 16 marca oraz 13 kwietnia w godz. 13-18 w Urzędzie Dzielnicy Wesoła przy ul. 1 Praskiego Pułku 33 będą dyżurować pracownicy Urzędu  Skarbowego Warszawa – Wawer.

WILANÓW 17 kwietnia w godz. 9-15 w Urzędzie Dzielnicy Wilanów przy ul. St. Kostki Potockiego 11 będą dyżurować pracownicy Urzędu  Skarbowego Warszawa – Ursynów.

WŁOCHY 26 marca oraz 2, 9, 16, 23 kwietnia w godz. 12-16 w Urzędzie Dzielnicy Włochy przy al. Krakowskiej 257 będą dyżurować pracownicy Urzędu  Skarbowego Warszawa – Bemowo.

WOLA 26 i 27 lutego oraz od 18 do 20 marca w godz. 8-16 w Urzędzie  Dzielnicy Wola przy al. Solidarności 90 będą dyżurować pracownicy Urzędu  Skarbowego Warszawa – Wola.

ŻOLIBORZ 2 i 16 kwietnia w godz. 10-15 w Urzędzie  Dzielnicy Żoliborz przy ul. Słowackiego 6/8 będą dyżurować pracownicy Urzędu  Skarbowego Warszawa – Śródmieście.