Pięć tysięcy miejsc czeka na uczestników XXV Biegu Konstytucji. Już mżna zapisać się do udziału w imprezie. Zawody podobnie jak w latach minionych biegowi głównemu na dystansie pięciu kilometrów, towarzyszyć będą zmagania Nordic Walking oraz „Bieg z maskotką” dla dzieci.

Zapisy poprzez stronę www.aktywnawarszawa.waw.pl potrwają nieprzerwanie do 27 kwietnia (poniedziałek) lub wyczerpania limitu 5 tys. uczestników.

Wszyscy rejestrujący się w ten sposób uczestnicy zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni roboczych (w tym sobota). Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenie zostanie usunięte z bazy danych.

Tak jak w latach ubiegłych dla biegaczy oraz uczestników Nordic Walking start zmagań będzie miał miejsce na ul. Hopfera. Meta będzie znajdować się na ul. Rozbrat, na wysokości ul. Szarej. Trasa w całości przebiegać będzie ulicami asfaltowymi. Na trasie znajdować się będą duże wzniesienia – ul. Agrykola, ul. Górnośląska – oraz Myśliwiecka zakończona ostrym skrętem. Limit biegu głównego wynosi 1 godzinę.

Bieg odbywać się będzie pod patronatem Hanny Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy, Prezesa Trybunału Konstytucyjnego oraz Ambasadorów: Republiki Francji, Republiki Włoch, Królestwa Belgii, Królestwa Hiszpanii, Królestwa Holandii i Królestwa Szwecji.