W niedzielę, 24 września, tysiące osób przebiegnie ponad 42 km podczas 39. PZU Maratonu Warszawskiego. Oprócz maratończyków na trasę wybiegną również uczestnicy „Biegu na piątkę”, a także dzieci uczestniczące w zawodach „Mini maratonu”.

Do pokonania jest rekord imprezy (2:08:17) oraz zwycięski wynik sprzed roku (2:08:55). Zawodnicy do ponad 42-kilometrowych zmagań wystartują o godz. 9.00 z pl. Trzech Krzyży. Biegacze pobiegną trasą zbliżoną do ubiegłorocznej edycji wydarzenia. Pierwsze kilometry pokonają kierując się do Wilanowa, przez Mokotów i Ursynów. Następnie zawrócą by przez Śródmieście wrócić przez Łazienki Królewskie, a następnie mostem Świętokrzyskim dotrzeć na Pragę-Północ. Biegnąc przez centrum prawobrzeżnej dzielnicy, obok zoo, dobiegną do mostu Gdańskiego. Przeprawiwszy się na lewy brzeg zawodnicy pobiegną w stronę Żoliborza by po dobiegnięciu do placu Wilsona skierować się w stronę Wisłostrady i mety, która zlokalizowana jest w pobliżu Multimedialnego Parku Fontann.

Na całej trasie sportowców do walki zagrzewać będą kibice. Na trasie przygotowano ponad 30 specjalnych punktów, które organizowane będą m.in. przez różnego rodzaju fundacje i stowarzyszenia, a także dzielnice Ursynów i Bielany.

Biegowi maratońskiemu towarzyszyć będzie szereg innych wydarzeń sportowych. Największym z nich będzie bez wątpienia „Bieg na piątkę”, do którego sportowcy przystąpią o godz. 9.00 na ul. Konwiktorskiej. Zawodnicy pobiegną ulicami Muranowską, Andersa, Mickiewicza, pl. Wilsona, Krasińskiego i Wisłostradą do mety położonej przy Multimedialnym Parku Fontann.

Atrakcje przygotowano również dla najmłodszych. W sobotę, 23 września, w parku Agrykola zorganizowane zostanie miasteczko sportowe, gdzie wspólnie z rodzicami dzieci będą mogły spróbować swoich sił w zadaniach charakterystycznych dla takich dyscyplin sportu jak koszykówka, piłka nożna, skok o tyczce, tenis czy kolarstwo. Zabawa potrwa od godz. 10.00 do 19.00.

W tym samym dniu na bieżni ośrodka Agrykola rozegrany zostanie „Mini Maraton #BeActive”. Na bieżni lekkoatletycznej pojawią się dzieci z roczników 2001-2016 – w zależności od wieku do pokonania będzie od 100 do 1500 metrów.