Sytem rowerów miejskich Veturilo znów pobił w tym roku rekord. Jednoślady wypożyczano ponad 6,4 mln razy.

W tym roku nowe stacje uruchomiono dzięki współpracy z poszczególnymi dzielnicami, a także w partnerstwie z podmiotami prywatnymi. W efekcie rowery można już wypożyczać m.in. w Rembertowie, gdzie to tej pory nie było takiej możliwości. Łącznie dostępnych jest ponad 370 stacji i ponad 5300 rowerów, w tym rowery elektryczne, tandemy i rowery dziecięce. Zeszłoroczny rekord (rowery wypożyczono wtedy ponad 5,2 miliona razy) został pobity już we wrześniu, a sezon zakończył się bilansem ponad 6,4 miliona wypożyczeń.

– Rowery Veturilo są wypożyczane niemal tysiąc razy na godzinę, licząc średnio przez cały sezon! To naprawdę świetny wynik! Dzięki decyzjom podejmowanym przez poszczególne dzielnice i dzięki naszym partnerom biznesowym rośnie również liczba punktów, w których rowery można wypożyczyć. System więc z każdym rokiem jest jeszcze praktyczniejszy – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

W tym roku padły również inne rekordy. Po raz pierwszy w historii w jednym miesiącu odnotowano ponad milion wypożyczeń. Stało się to w maju, kiedy warszawiacy wypożyczyli rowery ponad 1,1 miliona razy! Z kolei w niedzielę, 15 kwietnia, padł dobowy rekord – niemal 50 tysięcy wypożyczeń w ciągu 24 godzin! Przez cały sezon średni czas jednego wypożyczenia wyniósł 20 minut i 24 sekundy. Oznacza to, że warszawiacy w minionym sezonie spędzili na rowerach Veturilo łącznie ponad 2 miliony godzin, czyli 250 lat/

Najpopularniejsze stacje Veturilo w 2018 r. to:
Metro Centrum Nauki Kopernik
Arkadia
Plac Wileński
al. Niepodległości – Batorego
Port Czerniakowski

Najpopularniejszymi trasami Veturilo w 2018 r. były:
al. Niepodległości – Batorego do Stefana Banacha – UW
Stefana Banacha – UW do al. Niepodległości – Batorego
Dewajtis – UKSW do Marymoncka – Dewajtis
Jastrzębowskiego – SGGW 1 do Metro Ursynów I
Marymoncka – Dewajtis do Dewajtis – UKSW

Veturilo na warszawskie ulice powróci już 1 marca 2019 r.

W tym roku rowery Nextbike – operatora systemu Veturilo – można było wypożyczać też w sześciu podwarszawskich miejscowościach. System kompatybilny oznacza, że wypożyczony w Warszawie rower można było oddać w jednym z tych miast i odwrotnie. Rowery miejskie spójne z Warszawskim Rowerem Publicznym działają w: Konstancinie-Jeziornej, Piasecznie, Pruszkowie, Markach oraz Otwocku. Dwa ostatnie spośród nich to tegoroczna nowość. Łącznie pod Warszawą kompatybilnych jest 36 stacji i 350 rowerów. Były one wypożyczane blisko 42,5 tysiąca razy.