W tym roku wyremontowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Czerniakowskiej i Chełmskiej – zapowiedział Zarząd Dróg Miejskich. Ma tam powstać nowe przejście dla pieszych.

Na ten rok planowane są też frezowania ulic. Na Mokotowie na liście rezerwowej (czyli ulic do frezowania czekających na finansowanie) znalazły się ulice: Wałbrzyska na odcinku: Puławska – Nowoursynowska, Bartycka na odcinku: Czerniakowska – Gościniec, Czerniakowska na odcinku: Chełmska – most Łazienkowski, al. Niepodległości na odcinku: Wiktorska – Armii Ludowej, Kłobucka na odcinku: Bokserska – Wyczółki i Zatorze na odcinku: Wyczółki – Otomańska.

Planowana jest także przebudowa torowiska na ul. Woronicza w rejonie stacji metra „Wierzbno”. Będzie to budowa dodatkowego toru odstawczego i przebudowa torowiska. Z tego powodu planowane są wyłączenia weekendowe: 1-2 kwietnia, 8-9 kwietnia, 22-23 kwietnia i 29 kwietnia-7 maja.

Z kolei modernizacja torowiska tramwajowego na ul. Puławskiej od ul. Malczewskiego do ul. Olszewskiej obejmie budowę torowiska trawiastego (dł. 3,37 km), remont sieci trakcyjnej i przystanków. Planowana jest na czas od 4 września do 3 grudnia. Wykonanie remontu uzależnione od zakończenia przez ZMID robót torowych i przywrócenia ruchu tramwajowego w ul. Marynarskiej.

W tym roku ruszyć ma budowa ul. Czerniakowskiej-bis. Trwa przetarg na wykonawcę robót. Oferty zostały otwarte 1 lutego. Zakładany czas realizacji to 18 miesięcy od podpisania umowy. Ulica połączy ul. Czerniakowską od ul. Nehru z Trasą Siekierkowską i ul. Wolicką (1,9 km). Powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, wybudowane zostaną chodniki, drogi rowerowe, kanalizacja, magistrala wodociągowa, posadzona będzie zieleń. Pomiędzy jezdniami powstanie rezerwa na trasę tramwajową, na razie w tym miejscu będą buspasy.

Największą warszawską inwestycją, która będzie kontynuowana w 2017 r., jest rozbudowa II linii metra. W tej chwili trwa budowa pięciu z sześciu stacji – trzech na Pradze-Północ i Targówku (C18 Trocka, C17 Targówek, C16 Szwedzka) oraz dwóch na Woli (C7 Młynów i C8 Księcia Janusza). W kwietniu rozpocznie się budowa trzeciej wolskiej stacji – C6 Płocka, która znajdzie się pod ul. Płocką, po południowej stronie skrzyżowania ul. Wolską. Ten fragment ul. Płockiej zostanie zamknięty.