Gdzie ukrywał się najsłynniejszy z Warszawskich Robinsonów – Władysław Szpilman? Co wspólnego z ulicą Chocimską miał John Rockefeller? Czym były popularne na całym świecie, produkowane na Mokotowie „Kogutki”? W którym miejscu, każdego dnia o godz. 17 rozbrzmiewa „Marsz Mokotowa”? Gdzie mieszkał legendarny trener Kazimierz Górski? Dlaczego po wojnie ulicy Narbutta przybyło jedno „T”? Fasada której z kamienic faluje? – tego będzie można się dowiedzieć w weekend 17 i 18 września. 

Wtedy odbędzie się kolejne dwuczęściowe spotkanie z cyklu „Odkryj Skarby Warszawy”. Tym razem tematem będzie Stary Mokotów – jeden z najbardziej urokliwych i najciekawszych zakątków Warszawy.

„Mokotów to jedna z najpiękniejszych dzielnic stolicy. Jej najstarszą część odkryjemy już w ten weekend! Warszawscy przewodnicy zapraszają na spacer po dawnym „Mon Coteau” Izabeli Lubomirskiej, a także pomiędzy pięknymi kamienicami i willami z początku ubiegłego stulecia. Jedną z atrakcji w trakcie niedzielnej części zwiedzania będzie możliwość wejścia do Krypty Męczenników – miejsca pamięci związanego z Powstaniem Warszawskim” – zapowiadają przewodnicy.

Zbiórka w sobotę 17 września odbędzie się o godz. 13 na pl. Unii Lubelskiej 1, przy zachodniej Rogatce Mokotowskiej. W niedzielę o godz. 13 spacer ruszy sprzed Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, ul. Rakowiecka 61. Przewodnik: Marcin Strachota.

Cena każdego spaceru to 10 zł od osoby. Dzieci do lat 10 idą bezpłatnie.