fot. Zarząd Dróg Miejskich

Na skrzyżowaniu al. Wilanowskiej z ul. Dominikańską pojawi się sygnalizacja świetlna. Ma uporządkować ruch i poprawić bezpieczeństwo.

Aleja Wilanowska na co dzień przenosi duży ruch z Mokotowa na Wilanów i z powrotem. To szeroka, dwujezdniowa arteria, z dwoma pasami w każdym kierunku. Znaczne natężenie ruchu, szczególnie w godzinach szczytu, powoduje, że pokonanie skrzyżowania – zarówno dla pieszych, jak i pozostałych uczestników ruchu – jest mocno utrudnione.

Zmiany, które zaplanował Zarząd Dróg Miejskich, zakładają prace w kilku obszarach. Skrzyżowanie zostanie wyposażone w nowoczesne urządzenia sygnalizacji świetlnej, działające w akomodacji i koordynacji. Światła uspokoją i uporządkują ruch, zarówno na pasach do jazdy na wprost al. Wilanowską, jak też na lewoskręcie w ul. Dominikańską oraz na wlocie Dominikańskiej. Zmieni się geometria skrzyżowania i organizacja ruchu. Poprawiony zostanie kąt wlotu ul. Dominikańskiej w al. Wilanowską, powstanie wyspa kanalizująca ruch w tym wlocie. Dzięki wydłużeniu pasa do lewoskrętu z al. Wilanowskiej w Dominikańską, poprawi się przejezdność.

Jednocześnie zaplanowano likwidację zbędnego pasa włączenia w al. Wilanowskiej po zachodniej stronie skrzyżowania. Ruch pieszych i rowerowy zostanie odseparowany (powstaną przejazdy rowerowe), drogowcy wybudują azyl w ciągu ul. Dominikańskiej.