fot. policja.waw.pl

Wartą ponad 110 tys. zł toyotę RAV4 odzyskali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Pojazd był własnością firmy leasingowej.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zostali powiadomieni, że użytkownik samochodu marki toyota RAV4 nie spłaca rat za samochód, a tym samym zobowiązany jest do zwrotu przedmiotu leasingu. Gdy właściciel firmy nie mógł nawiązać kontaktu z klientem, sprawę zgłosił w komendzie przy ul. Malczewskiego. Sprawą zajęli się policjanci, którzy analizowali materiały, przesłuchiwali świadków oraz prowadzili czynności operacyjne. Przełom w sprawie nastąpił kilka dni temu, kiedy na ulicy Modlińskiej znalazł się poszukiwany przez nich pojazd.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Śledczy przedstawili Robertowi M. zarzut oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości. Kilka godzin później w ręce policjantów wpadła Mariola A, która również w tej sprawie usłyszała zarzuty oszustwa. Sąd zastosował wobec 43-letniego mężczyzny poręczenie majątkowe w kwocie 25 tys. złotych, natomiast 47-letnia kobieta została objęta policyjnym dozorem. Na poczet przyszłej kary od zatrzymanego zabezpieczono 1900 zł. O wysokości kary zadecyduje sąd.

Źródło: policja.waw.pl