„Witamy w urzędzie, który może nie do końca jest przyjazny dla żyjącego pod wodą morświna, ale na pewno przyjazny wszystkiemu co ekologiczne. Stolica aktywnie będzie wspierać działania mające na celu ochronę morświnów. Dlatego też, podobnie jak w latach minionych, aktywnie włączymy się w akcję „Godziny dla ziemi”, do czego zachęcam też wszystkich mieszkańców” – mówił wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński na spotkaniu z delegacją organizacji WWF.

Spotkanie miało związek z tegoroczną akcją „Godzina dla Ziemi”, która odbywa się pod hasłem „Godzina dla morświna. Bądź moim głosem. Pomóż.” Ma ona na celu zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo wyginięcia morświnów żyjących w Bałtyku.

Wraz z ekipą WWF do warszawskiego ratusza przybył również morświn (na zdjęciu). Reprezentanci WWF apelowali, by  samorządy wsparły ich i pełniły swojego rodzaju służbę dyplomatyczną dla morświnów. Wiceprezydent Paszyński obiecał, że apel podpisze. Ci, którzy chcą również to zrobić, powinni wejść na stronę www.godzinadlaziemi.pl.