fot. Materiały prasowe

Warszawa zasługuje na profesjonalnego, odważnego prezydenta – komentowali samorządowcy, którzy poparli w poniedziałek kandydaturę Jacka Wojciechowicza na prezydenta Warszawy.

Do trójki radnych, którzy w sobotę odeszli z Platformy Obywatelskiej i poparli Jacka Wojciechowicza, doszli kolejni związani z Warszawą działacze – wieloletni wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, wieloletni burmistrz i wiceburmistrz Ursusa Wiesław Krzemień oraz były starosta powiatowy i burmistrz Targówka Grzegorz Zawistowski.

– W polityce spotyka się dwa rodzaje ludzi – mówił Jacek Kozłowski. – Jedni zawdzięczają wszystko partyjnym układom, drudzy zawdzięczają wszystko swojemu profesjonalizmowi. Jacek Wojciechowicz nale=10ży do tej drugiej grupy.

Były wojewoda przypomniał odbudowę mostu Łazienkowskiego, dokonaną w ekspresowym tempie. – To dzięki Jackowi Wojciechowiczowi, który działa profesjonalnie i nie boi się podejmować decyzji – mówił Kozłowski.

Z kolei były burmistrz Grzegorz Zawistowski podkreślał apolityczność Wojciechowicza. – Nawet gdy był w Platformie, współpracował ze wszystkimi opcjami politycznymi – mówił. – Jest to kandydat najlepiej merytorycznie przygotowany do pełnienia funkcji prezydenta i zarówno ja, jak i stowarzyszenie Nasz Targówek, wspieramy jego kandydaturę.

Fachowość kandydata chwalił też wiceburmistrz Ursusa Wiesław Krzemień. – Ja nie jestem politykiem, lecz samorządowcem, który musi dbać o mieszkańców swojej dzielnicy – tłumaczył. – Dlatego wybieram człowieka, przy którym zarówno dzielnica, jak i miasto mają szanse się rozwijać. Jeszcze kilkanaście lat temu do Ursusa jechało się w godzinach szczytu 2,5 godziny. Teraz jest to kilkanaście minut, właśnie dzięki inwestycjom zrealizowanym przez wiceprezydenta Wojciechowicza.

Jak poinformował Wojciechowicz, do Akcji Warszawa zgłaszają się kolejne osoby, które chcą poprzeć jego kandydaturę.