fot. Pixabay.com

Jak długo śpią koty? Czy można głaskać je pod włos? Czy rzeczywiście piją mleko? Odpowiedzi będzie można poznać na bezpłatnych warsztatach w punkcie Ochota na Kota. Trwają zapisy dla uczniów i przedszkolaków.

W placówce Schroniska Na Paluchu najmłodsi poznają kocie nawyki i zgłębią wiedzę na temat kocich potrzeb. Prowadzący warsztaty opowie o odpowiedzialności związanej z opieką nad kotem, a także o niezbędnych przedmiotach w domu, takich jak miska na jedzenie czy picie, kuweta czy drapaki. Podczas półgodzinnej lekcji dzieci dowiedzą się również o metodach zapobiegania bezdomności i pierwszych dniach psa lub kota, który trafił do schroniska. Dodatkowo nauczą się, jak odróżnić koty domowe od tych żyjących na wolności oraz gdzie należy zadzwonić w przypadku znalezienia zgubionego bądź rannego zwierzęcia.

W zajęciach mogą brać udział dzieci od 6. roku życia. Lekcje prowadzone są codziennie:

· poniedziałek-piątek, w godz. 12–16, grupy zorganizowane (do 20 osób),

· sobota-niedziela, w godz. 10–14, indywidualni zainteresowani (do 10 osób).

Zapisy prowadzone są pod adresem koty@napaluchu.waw.pl, a także telefonicznie pod nr 604 866 488.

Punkt adopcyjno-informacyjny Ochota na Kota, mieszczący się przy ul. Grójeckiej 79 działa od sierpnia 2018 roku. Mieszka tam kilkanaście schroniskowych kotów, które są widoczne zza witryny lokalu. Warszawiacy mogą też wejść do środka, pogłaskać i osobiście poznać pupili. Miłośnicy podglądają codzienne życie mruczących czworonogów także w Internecie. Na miejscu jest również opcja dokonania wszystkich formalności i przygarnięcia kociaka do swojego domu. Od momentu otwarcia zaadoptowano już 34 koty, z czego jeden, odnaleziony, powrócił do właściciela.

Dzięki aktywnej promocji Schroniska Na Paluchu, akcji bezpłatnego czipowania, a także edukacji najmłodszych warszawiaków, liczba psów i kotów przebywających w schronisku od 2011 r. spadła o blisko 70 proc. Tylko w zeszłym roku kochający dom znalazło 1144 kotów i 1671 psów z Palucha. Teraz na adopcję czeka 712 podopiecznych placówki.