fot. Zarząd Dróg Miejskich

Droga dla rowerów, nowy chodnik i zieleń, sygnalizacja świetlna przy ul. Okrężnej – tak mają wyglądać zmiany na ul. Powsińskiej. W przetargu chęć przeprowadzenia prac zgłosiło czterech wykonawców.

Oferty mieszczą się w przedziale 8-11 mln zł. Zostaną dokładnie sprawdzone i przeanalizowane. Wybrany wykonawca będzie miał za zadanie przeprowadzić roboty budowlane w ciągu sześciu miesięcy. Inwestycja powinna zostać zatem ukończona jesienią tego roku.

Zmiany obejmą 2,5-kilometrowy odcinek ul. Czerniakowskiej i ul. Powsińskiej od Trasy Siekierkowskiej do ul. Nałęczowskiej. Na całej długości powstanie tu nowa droga dla rowerów (po zachodniej stronie jezdni, a pomiędzy Trasą Siekierkowską i ul. Gołkowską także po wschodniej stronie). Wzdłuż niej wyremontowane zostaną chodniki – zyskają nową nawierzchnię z płyt betonowych.

Przebudowa czeka cztery skrzyżowania z sygnalizacją świetlną na ul. Powsińskiej. Sygnalizacje przy ul. Idzikowskiego i Gołkowskiej, ul. św. Bonifacego, pętli Sadyba oraz ul. Nałęczowskiej i Augustówka zostaną zmodernizowane i przystosowanie do „zielonej fali”. Powstanie też zupełnie nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Okrężną (przy Skwerze Ormiańskim). Dzięki niej kierowcy będą mogli bezpiecznie skręcić w lewo lub przejechać przez ul. Powsińską, zaś piesi zyskają nowe przejście naziemne przez tę ulicę. Sygnalizacja będzie skoordynowana z sąsiednimi skrzyżowaniami.

W przyszłym roku planowana jest jej kontynuacja na ul. Wiertniczej, do al. Wilanowskiej. Inwestycja będzie realizowana przy wsparciu środków z Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.