Ponad 7,5 tysiąca razy reagowało w ubiegłym roku Interwencyjne Pogotowie Oczyszczania. Ekipy pogotowia ekspresowo sprzątają po wypadkach drogowych czy usuwają z ulic nagłe zaśmiecenia.

Pogotowie Oczyszczania wywiozło blisko 150 ton zanieczyszczeń. Najczęściej, bo niemal 3,4 tys. razy, wysyłano ekipy pogotowia do sprzątania z jezdni nagłych zaśmieceń. Rozsypane ładunki w postaci żwiru, szkła, styropianu czy betonu wpływają niekorzystnie na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Bardzo częstymi interwencjami pogotowia była także likwidacja skutków wypadków drogowych. Pogotowie wyjeżdżało niemal 2,5 tysiąca razy do sprzątania po kolizjach i stłuczkach.

Od wiosny do jesieni ekipy pogotowia porządkowego dbają o bezpieczeństwo mieszkańców monitorując widoczność znaków drogowych. Ponad tysiąc interwencji polegało na przycinaniu gałęzi drzew przysłaniających znaki. W ubiegłym roku 330 razy załogi pogotowia jeździły do usuwania skutków burz, czyli do sprzątania drzew i konarów powalonych na jezdnie i tamujących ruch.

Działające całodobowo pogotowie od porządku pełni też dyżury przy okazji uroczystości, manifestacji i imprez masowych. W poprzednim roku odbyło się ponad 50 wydarzeń, po których pogotowie pomagało sprzątać.