Ukazał się „Mokotowski Informator Senioralny”, w którym można znaleźć informacje na temat instytucji i organizacji działających na rzecz seniorów oraz tego, jak skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej, co można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej i gdzie organizowane są rozmaite kursy, zajęcia i warsztaty.

W „Mokotowskim Informatorze Senioralnym” znajdują się podstawowe informacje na temat oferty mokotowskich oraz częściowo ogólnowarszawskich instytucji i organizacji pozarządowych działających na rzecz seniorów. Czytelnicy dowiedzą się również, gdzie skorzystać z bezpłatnej porady prawnej, psychologicznej, co można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej, gdzie organizowane są kursy komputerowe, zajęcia taneczne, warsztaty plastyczne, nordic walking itp.. W Informatorze zawarty jest również wykaz przychodni, aptek całodobowych oraz wiele innych ciekawych informacji.

„Mokotowski Informator Senioralny” jest odpowiedzią na założenia zawarte w opracowanym przez Urząd Dzielnicy Mokotów dokumencie: „Kierunki Polityki Senioralnej w Dzielnicy Mokotów na lata 2016 – 2023”.

Informator można otrzymać w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów – ul. Woronicza 44 a lub w Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy przy ul. Rakowieckiej 25/27.

Można go też ściągnąć ze strony urzędu dzielnicy: http://www.mokotow.waw.pl/aktualnosci/download/file_id/3439/aid/1412.html.