Książka ''Pieprzyć wstyd'' - Okładka
Książka ''Pieprzyć wstyd'' - Okładka

PIEPRZYĆ WSTYD – spotkanie autorskie z Ewą Wanat.

O godz. 18 w Teatrze Druga Strefa przy ul. Magazynowej 14A odbędzie się spotkanie autorskie z Ewą Wanat, autorką książki pt. „Pieprzyć wstyd” będącą pierwszą, napisaną po polsku historią rewolucji seksualnej.

W tej pierwszej napisanej po polsku historii rewolucji seksualnej Ewa Wanat ze swadą opowiada, jak zdobycze roku 68. zmieniły zachodnie społeczeństwa i jak fakt, że Polska leżała wtedy za żelazną kurtyną, odbija się na naszym dzisiejszym obyczajowym zacofaniu – braku akceptacji dla osób LGBT+, niezrozumieniu czym jest gender, niechęci do uznania praw reprodukcyjnych kobiet.

„Pieprzyć wstyd” to książka szczególnie aktualna dziś, gdy w Polsce przybiera na sile wojna kulturowa, której głównym celem – jak pisze autorka – jest nie dopuścić do tego, by polski seks oddzielił się od prokreacji, a oficjalny dyskurs stygmatyzuje osoby bez potomstwa, ludzi o innej niż heteroseksualnej orientacji, dzieci z in vitro.

Książka Ewy Wanat daje jednak nadzieję, pokazuje bowiem jasno, że przemian obyczajowych nie da się już zatrzymać. Emancypacja – niezależnie od tego, co o równouprawnieniu myśli wychowane w tradycyjnym katolicyzmie pokolenie, które dzisiaj kształtuje prawodawstwo – przyjdzie i do nas.

Prowadzanie spotkania Sylwester Biraga

Wstęp wolny | Kategoria wiekowa 15+

Bezpłatne wejściówki dostępne do 5 października do godziny 18.00: https://www.teatr2strefa.pl/event-details/pieprzyc-wstyd-spotkanie-autorskie-z-ewa-wanat  

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa