1 lipca (sobota) o godz. 14 na Torze Służewiec odbędzie się Gala Derby.

„Podczas niedzielnej Gali rozegranych zostanie osiem gonitw. Najważniejszą z nich jest Derby (17.45) – klasyk dla koni pełnej krwi angielskiej. Prestiż biegu o Błękitną Wstęgę wynika m.in. z faktu, że mogą w nim startować jedynie trzyletnie konie. Oznacza to, że koń może wziąć w nim udział jeden jedyny raz w życiu. W tym roku zgłoszono do niego 18 wierzchowców (16 ogierów i dwie klacze). Wśród zapisanych koni warto zwrócić uwagę na ogiery: Fabulous Las Vegas – zwycięzca gonitw o Nagrody Rulera i Iwna; Medrock – triumfator tegorocznej Nagrody Strzegomia; Fox Trot Galeste – najlepszy w Memoriale Jerzego Jednaszewskiego oraz klacz Akademię – pierwszą w biegu o Nagrodę Soliny. Suma nagród w Derby wynosi 175 tys. zł (100 tys. zł za pierwsze miejsce)” – informują organizatorzy. Oprócz gonitwy dnia zaplanowano również gonitwę o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego dla najlepszych czteroletnich i starszych folblutów (godz. 16.45), rywalizację w Memoriale Fryderyka Jurjewicza (godz. 15.30) oraz w gonitwie o Nagrodę Novary (godz. 16). W trakcie Gali Derby odbędzie się konkurs na najpiękniejszy kapelusz.

„Co roku jego uczestniczki prześcigają się w fantazyjnych nakryciach głowy, które są dodatkową atrakcją tego dnia. Na panie, których kapelusze zauroczą jury, czekają atrakcyjne upominki” – informują.

Z myślą o najmłodszych przygotowana zostanie specjalna strefa, w której dzieci będą miały możliwość pojeździć elektryczną kolejką, poskakać na minibungee, wspiąć się na ściankę czy zrobić zdjęcie w fotobudce.